Europese bestemmingen blijven populair bij Nederlandse vakantieganger

Hoteliers in toeristische bestemmingen in Frankrijk, Duitsland, Spanje en Italië konden in juli rekenen op grote belangstelling van Nederlandse reizigers. Dat blijkt uit zoekopdrachten van boekingssite Hotels.com. De Franse stad Colmar was in juli de snelst stijgende bestemming op de vooraanstaande boekingssite. Nederlanders zochten de afgelopen maand bijna vijf keer vaker naar hotels in Colmar dan in dezelfde periode vorig jaar. Colmar ligt in de Elzas, één van de bekendste wijnstreken van Europa, dicht bij de grens met Duitsland en Zwitserland. De stad aan de voet van de Vogezen biedt toeristen cultureel erfgoed uit de Middeleeuwen en Renaissance.

Hoewel de belangstelling het sterkst toenam voor bestemmingen in Europa, bleek ook het Caribisch gebied in trek. Nederlanders zochten bijna vijf keer vaker dan vorig jaar naar hotels in Paramaribo (Suriname) en Punta Cana (Dominicaanse Republiek). In eigen land zochten Nederlanders de afgelopen maand opvallend veel vaker dan een jaar geleden naar hotelkamers in en rond Apeldoorn. Mogelijk is de belangstelling van toeristen voor natuurgebied de Veluwe gegroeid ten opzichte van vorig jaar.

Voor een lange vakantie blijven de meeste Nederlanders in Europa. Frankrijk is het populairste vakantieland van Nederlanders, gevolgd door Duitsland, zo blijkt uit cijfers van het CBS. Vorig jaar brachten Nederlanders ruim 2,3 miljoen vakanties door in Frankrijk en 2,1 miljoen in Duitsland. De populariteit van Duitsland als vakantieland is de laatste jaren groeiende.

In Duitsland zag de boekingssite het aantal Nederlandse zoekopdrachten naar de bestemmingen Rust (Schwarzwald) en Koblenz en Aken (Rijnland) het sterkst stijgen. Zon, zee, strandIn Zuid-Europa zijn vooral Spanje en Italië in trek bij Nederlanders. Op Hotels.com steeg het aantal zoekopdrachten naar de Spaanse bestemmingen Lloret de Mar (Costa Brava), Tenerife (Canarische Eilanden) en Sevilla (Andalusië) sterk de afgelopen maand. In Italië nam het aantal zoekopdrachten naar de bestemmingen Sirmione en Garda (Gardameer), Rimini (Adriatische kust) en Bolzano (Zuid-Tirol) het sterkst toe ten opzicht van vorig jaar.

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond




Agenda

» Travel Bloggers Unite Conference 2013

Rotterdam, Mainport Hotel Rotterdam, Nederland

17 mei 2013 / 20 mei 2013

» Colours By The Sea

Boulevard Vlissingen 14 juni 2013 om 20.00 uur

14 jun 2013

» Vierdaagse Nijmegen 2013

Nijmegen, Nederland

16 jul 2013 / 19 jul 2013

» Tilburgse Kermis 2013

Tilburg, Nederland

19 jul 2013 / 28 jul 2013

» Olympische Winterspelen 2014 Sotsji (Sochi)

Sotsji (Sochi), Rusland

7 feb 2014 / 23 feb 2014

» FIFA Wereldkampioenschap Voetbal 2014 Brazilië

Brazilië, Zuid-Amerika

12 jun 2014 / 13 jul 2014

» Olympische Zomerspelen Brazilië 2016

Brazilië, Zuid-Amerika

22 jul 2016 / 12 aug 2016


Poll

Mijn favoriete vakantie is.......


Zoeken

Mail de redactie

 

© 2009-2013 Travelvalley.nl - All Rights Reserved - All views and opinions expressed are those of the authors of TravelValley.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap

Hosted by Nines