Langzaam werden het er toch ieder jaar meer en zo kon hij gestaag zijn camping uitbreiden tot uiteindelijk 300 plaatsen op 21 hectare. De andere hectares moest hij in de slechte tijden noodgedwongen verkopen. Met respect voor wat er stond aan bomen en struiken richtte hij verschillende velden in en kampeerplaatsen van 15 bij 15 vierkante meter. ,,Die grote plekken was de gouden greep. Dat was waar de mensen voor kwamen. Dat vonden ze nergens anders zo dicht bij de kust.’’
Meebewegen
De reactie van de gasten die zo vaak terugkwamen, hield het gezin Jaspers in de slechte jaren op de been. ,,Anders hadden we er allang de brui aan gegeven.’’ Nu kon Jaspers toch altijd goed luisteren naar de vakantiegangers die kwamen, want zijn devies is en blijft dat je moet meebewegen met wat de gasten willen. ,,Op een gegeven moment zeiden er steeds meer: ,,Pierre, het was weer leuk, maar volgend jaar gaan we ergens anders naar toe, want de kinderen willen een zwembad. Dus legde in een zwembad aan.’’ En zo is het ook gegaan met de mobile homes. Hij zou er nooit één op zijn terrein neerzetten, maar nu staan er 125 stacaravans zonder wielen. ,,Tja, de gasten willen het.’’ Maar kamperen vindt hij het niet. Dat doe je naar het idee van Jaspers nog steeds zoals zijn eerste gasten dat deden: de natuur opzoeken met een tent. Die zijn dan ook altijd gebleven al zei het minder alternatief.
Glamping
De modernste vorm van overnachten bij Jaspers is nu in een tent op palen voor 1250 euro per week. ,,Glamping’’, noemen ze dat. Jaspers kijkt er wat benauwd bij, maar hij weet dat sommige kampeerder zich VIP willen voelen en een beetje los van de rest toch in de natuur op een camping willen staan. ,,Dus hebben we er daar afgelopen winter vijf van neergezet. Ik had er wel tien kunnen opbouwen, zo veel belangstelling is er voor. Maar ja als ik er te veel neer zet, voelen de gebruikers zich natuurlijk geen vip meer’’, lacht hij. Dan wordt het tijd om weer te gaan; iedere morgen weer even een rondje op de mountainbike over zin camping, kijken hoe goed iedereen het heeft.