De Ötztal Arena is een van mijn favoriete skigebieden. Je vindt de Ötztal Arena in Oostenrijk, niet heel ver van de Italiaanse grens. De Ötztal Arena is vooral bekend om skidorp Sölden, wat een zeer populaire bestemming is onder Nederlanders. En dat is niet voor niets: de Ötztal Arena en Sölden hebben alles in huis wat je nodig hebt voor een geweldige wintersport.
Het hele skigebied bestaat uit de dorpen Sölden, Ötz,Vent, Längenfeld, Niederthai en Umhausen, maar Sölden is veruit de grootste. Hier moet je ook zijn voor geweldige après-ski, winkeltjes, restaurants én de skiliften naar boven. Je kunt op twee plaatsen in het dorp de lift naar boven nemen: de Gaislachkogel helemaal vooraan in het dorp en de Gigijoch, ongeveer halverwege het dorp. Vooral de Gaislachkogel is een populaire lift naar boven, omdat je hier onderaan de lift de allerbeste après-ski vindt. Veel wintersporters stappen hier dus in en uit.
De Ötztal Arena
De Ötztal Arena heeft ongeveer 144 kilometer aan pistes, waarvan de meeste rood en blauw zijn en dus gemakkelijk of gemiddeld. Natuurlijk zijn er ook meer dan genoeg pittige zwarte afdalingen voor de fanatieke skiërs. In dit skigebied kun je ook skiën op de gletsjer, maar daar zit wel een nadeel aan. Je bent namelijk wel even onderweg vanaf de Gaislachkogel of de Gigijoch voordat je er bent. Op de gletsjer zelf vind je vrij gemakkelijke voornamelijk blauwe brede pistes. Aangezien het gebied niet heel groot is, en je in een week regelmatig dezelfde afdalingen neemt, is het zeker aan te raden ook een dag of twee naar de gletsjer te gaan. De heenweg duurt lang, maar terug kun je helemaal tot in het dal skiën. Voor snowboarders is deze route wat minder fijn, omdat er een lang blauw pad tussenzit, waar je als snowboader stil komt te staan als je niet genoeg vaart hebt. Het voordeel van de gletsjer is dan wel weer dat je er bijna het heel jaar door kunt skiën, dus ook in de zomer! Leuk in dit skigebied is ook de slalom: gooi er een muntje in en laat je tijd en snelheid meten. Leuk om met een groepje vrienden te doen, om te zien wie de snelste is!