Standaard in mijn handbagage wanneer ik op reis ga: paspoort, iPhone + oplader, portemonnee, Labello, snoep en een hoofdtelefoon. Daarmee kom ik echt een heel eind. En sinds kort is die hoofdtelefoon de h.ear on Wireless NC van Sony. Echt m’n nieuwste beste buddy voor op reis.
Bij veel reizen hoort ook veel wachten, zitten en hangen. In treinen, bussen, auto’s en vliegtuigen. En dan is het wel zo fijn om onderweg lekker muziek te kunnen luisteren, om wat te relaxen en om de tijd te doden. Lang leve Spotify! Maar om een beetje ontspannen van muziek te kunnen genieten onderweg, heb je een goede hoofdtelefoon nodig. Een goede koptelefoon moet een paar dingen doen: de kwaliteit van het geluid moet goed zijn en hij moet prettig op je hoofd zitten. Een beetje robuust model dat niet zo snel kapot gaat is ook wel handig en daarna komen de wat minder relevante zaken zoals ‘hij moet mooi zijn’. De h.ear on Wireless NC van Sony scoort in ieder geval op alle punten een groen vinkje.
Het geluid is om te beginnen van hele hoge kwaliteit, zeker wanneer je omgevingsgeluiden dempt met de noise cancelling functie. Daarmee heb je geen last meer van storende achtergrondgeluiden. Wat ook heel prettig is, is dat de doppen helemaal over je oren heen vallen en dus nergens druk geven. Dat betekent dat je ‘m uren op je hoofd kunt hebben zonder er last van te krijgen. Robuust is hij zeker ook. Je moet er natuurlijk niet mee gaan gooien, maar laat je de h.ear on vallen dan is er niets aan de hand. En ook in je handbagage hoef je er niet mee om te gaan alsof hij van porselein is, gelukkig.
Noise cancelling
De allerbeste functie van de h.ear is wat mij betreft de noise cancelling. Daarmee kun je dus niet alleen de herrie van de motoren en andere geluiden tijdens bijvoorbeeld het vliegen reduceren, maar ook wanneer je muziek luistert of een film kijkt dan kun je deze functie inschakelen. Daarmee kun je dus ook hoog in de lucht of in een denderende trein naar je favoriete muziek luisteren en ben je echt helemaal alleen met jouw muziek. En dat kan ook draadloos, want het snoertje heb je niet nodig.