5. Het Zwarte Woud – Duitsland
Je hoeft helemaal niet zo ver weg om compleet verrast te worden. Binnen handbereik, nou ja, het is niet zo super ver rijden, ligt het Duitse Zwarte Woud. Een indrukwekkende regio met eeuwenoude bossen, idyllische bergmeren, beeldschone dorpen en watervallen die een korte hike meer dan waard zijn. Wij maakten er een roadtrip en dat is absoluut een aanrader. Hier ligt namelijk een van de mooiste wegen om te rijden: de Schwarzwaldhochstraße B500. Een beroemde panoramaweg die je naar de mooiste plekken in het Zwarte Woud brengt.
De stad Freiburg is een mooi startpunt voor een roadtrip, die je meeneemt naar plaatsjes als Titisee, Triberg en Baden-Baden. Trek er maar gerust een lange week voor uit, hier is veel moois te ontdekken.
Hoe kom je er?
Reis met je eigen auto naar Duitsland. Vanuit Utrecht is het 650 kilometer rijden. In de omgeving van Baden Baden is Boutique Hotel Societe een aanrader. Of boek een overnachting in Hotel Bären Titisee , ook een fijne plek om te overnachten.