Verderop in de straat proeven we een Rogge Verdommeke van bakkerij Goossens. Een Antwerps streekproduct dat zijn naam dankt aan de vrouw van bakker Goosens die vroeger brood naar gevangenen bracht, het Rogge Verdommeke. Een stevig boterhammetje met rozijnen van een hoog nom nom gehalte!
De smaak van Antwerpse handjes (roomboterkoekjes met amandelschilfers), in 1934 door de Nederlander Sjors Hakker bedacht, proeven we bij de buren van Goosens. Wie bij deze vriendelijke banketbakkerij naar binnen gaat ruikt er vooral de geur van de koekjes. Beter is om buiten te blijven maar voordat ik dat ben heb ik eerst 2 andere soorten koekjes ‘moeten’ proeven.
In het Antwerpse Quartier Latin krijgen we de tip mee om op zaterdag en zondag in de voyer van het Toneelhuis van taart en koffie te gaan genieten. Voor wie nog twijfelt is inmiddels wel duidelijk dat we met een culinaire wandeling bezig zijn.