Voor vakantiegangers die met het vliegtuig op vakantie gaan is dit de hamvraag: wat is het juiste moment voor het boeken van een vliegticket? Op de een of andere manier is iedereen bang om een knoop door te hakken en een vliegticket te boeken omdat men niet zeker weet of het in de toekomst nog goedkoper gaat worden. Er zijn al heel veel onderzoeken naar het juiste moment van het boeken van vliegtickets gedaan (lees deze 8 tips eens, voor het boeken van goedkope tickets) en ook nu is weer een nieuw onderzoek gedaan, uitgevoerd door Skyscanner. De belangrijkste bevindingen op een rij.
Hoe graag we ook op vakantie gaan en hoe leuk we reizen ook vinden, de hoofdprijs moeten betalen willen wij Nederlanders natuurlijk liever niet. Van de woorden besparing en korting worden we blij en een vakantie voelt nu eenmaal nog lekkerder wanneer we het idee hebben dat we dat enigszins goedkoop hebben kunnen boeken. Bijzonder volkje zijn we.
In het onderzoek is gekeken naar populaire vakantiebestemmingen waarvoor wij Nederlanders het vliegtuig pakken, zoals Barcelona, Curacao, New York City en Rome. In deze tabel zie je wanneer je voor deze bestemmingen het beste je vakantie kunt boeken en in sommige gevallen is dat dus 30 weken van tevoren! In geval van Bangkok levert je dat een minimaal voordeel van 4 procent op, maar ga je op vakantie naar Curacao dan bespaar je als vroege boeker dus 28 procent.
Het zal je niet verbazen dat de maand augustus de duurste maand is om op vakantie te gaan. Dan zijn de meeste mensen vrij, is het zomer en stijgen de prijzen van vakanties en vliegtickets dus. Ben je niet aan schoolvakanties gebonden en wil je zo goedkoop mogelijk met het vliegtuig op vakantie, boek dan in de maand november want dan zijn vliegtickets gemiddeld genomen het goedkoopst (19 procent goedkoper).
We zetten graag nog een paar handige tips op een rijtje om te voorkomen dat je een te duur vliegticket boekt.
En heb je uiteindelijk een vliegticket geboekt, wees dan gewoon heel erg blij dat je een mooie bestemming hebt gekozen en je lekker op vakantie gaat, en focus je vooral daarop en niet op de vraag of het nog goedkoper had kunnen zijn. Fijne vakantie!