Loch Ness is het op één na grootste meer van Schotland en maar liefst 37 kilometer lang. Dit meer is vooral bekend omdat zich hier volgens Schotse mythologie een monster ophoudt, het monster van Loch Ness, genaamd ‘Nessie’. De legende van het monster begint in het jaar 565 na Christus en werd ingezet door St. Columba. De eerste publicatie daarop volgde in 1868 toen de locale krant melding maakte van een grote vis die ruig in het water spartelt. In 1934 kreeg het fenomeen een impuls door een foto gemaakt door R.K. Wilson. Op deze foto is duidelijk een gewelfde nek met een slangachtige kop te zien die boven het water uitsteekt. Volgens sommige wetenschappers zou het een geëvolueerde versie van de prehistorische plesiosaurus kunnen zijn terwijl anderen eerder denken aan een grote aal. Er zijn inmiddels een behoorlijk aantal foto’s en zelfs enkele filmfragmenten van het monster gemaakt maar zijn bestaan is nooit aangetoond. En of je er nu in gelooft of niet, het monster van Loch Ness is één van de belangrijkste toeristische attracties van Schotland.
Het meer Loch Ness
Afgelopen weekend bracht ik een bezoek aan het meer Loch Ness dat op slechts een half uurtje rijden van de stad Inverness ligt. Rondom het meer vind je diverse cafés, restaurants maar ook enkele kleine bierbrouwerijen die allemaal inspringen op de legende van het monster van Loch Ness. Hier kun je onder andere terecht voor een typisch Schotse hap en/of een heerlijke pint.
Ook een bezoek aan het Urquhart Caste behoort tot de mogelijkheden. Dit kasteel met een behoorlijk bloederige geschiedenis is inmiddels een ruïne maar door de vele info-bordjes krijg je toch een goede indruk van hoe ze hier vroeger leefden.