Architectuur
Architectonisch gezien is Glasgow een van de mooiste Britse steden. Kijk op straat maar naar boven zeggen we altijd! De straten zijn uitgerust met trendy winkels en gezellige eetcafés en de appartementen hebben prachtige erkers.
Must visits op gebied van architectuur in Glasgow zijn het centrum met Victorian’s gebouwen, George squares en de verbluffende Glasgow School of Art van werelds bekende designer Charles Rennie Mackintosch. Ook architect dus, Charles Rennie Mackintosch is één van de meest invloedrijke creatieve artiesten van Schotland. Glasgow Mackintosh iconische gebouwen en collectie maakt een geweldig dagje uit tijdens een bezoek in en rond Glasgow: The Willow Tea Rooms, The Hill House, House for an Art Lover of The Light House bijvoorbeeld.
De
Kelvingrove Art Gallery en Museum trekt de belangrijkste kunst van de stad aan, met een sterke collectie van oude meesters, impressionisten, Schotse Colourists en Glasgow School schilders.
Hardlopers onder ons zouden het leuk vinden om door park Glasgow Green naar Botanic Gardens in de West End te rennen via Kelvingrove Park. Want Glasgow is een heerlijke groene plek, maar er is veel water nodig om het zo groen te houden. Vergeet dus niet om een regenjas in te pakken voor een stedentrip Glasgow (voor als je niet aan het hardlopen ben natuurlijk). Een wandeling in het park kan ook niet zonder een 99 Flake ijsje van het kleurrijke busje te kopen (een horentje met een chocolade vlokje en aardbeiensaus).
Loop maar langs de River Clyde, Finnieston Crane, Riverside Museum en de niet te missen loop maar op Glasgow University! De universiteit van Glasgow, Opgericht in 1451, is de vierde oudste universiteit in de Engels-sprekende wereld.
GoMA en vintage
Ik was op mijn laatste bezoek in Glasgow bij een feestje in een luxe appartement uitkijkend over de
GoMA (Gallery of Modern Art) en de wijk Merchant City. Ik kreeg een interessant geschiedenisles dat Merchant City een hereniging is van de ‘tweede stad van de Brits imperium‘ tijdens de Victorian era. Je vindt er nu trendy bars, cool clubs en rustieke pubs.
Op zoek naar vintage spullen en antiek?
The Barras Market is een buitenmarkt voor bric-a-brac. The Barras is bekend als de markt om een koopjes te vinden, in de East End van Glasgow. Het is de moeite waard om een paar uur gewoon te genieten van de sfeer. Je weet nooit wat je zal vinden …..