Met 1.800 groene alpenweiden is het SalzburgerLand in Oostenrijk een van de mooiste wandelregio’s van Europa. Het landschap blijft zich omtoveren tot steeds weer iets nieuws: van schaduwrijke bossen loop je uitgestrekte alpenweides op en kijk je uit over romantische bergmeren en indrukwekkende bergtoppen. Het leuke aan wandelen in het SalzburgerLand is dat iedereen er toffe wandelroutes gaat vinden, of je nu wilt wandelen met het gezin of een doorgewinterder hiker bent die meerdaagse huttentochten wilt maken. Met meer dan 7.200 kilometer aan gemarkeerde wandelroutes is het SalzburgerLand ideaal voor élke wandelaar.
Wij hebben de mooiste wandelroutes voor je op een rij gezet. Wandelen in Oostenrijk doe je hier: de vijf mooiste routes in het SalzburgerLand!
De leukste wandelingen met kinderen
Ook met kleine kinderen is een zomervakantie in de bergen heel erg leuk. In het SalzburgerLand zijn namelijk een hoop mooie wandelingen te vinden die je met het gezin kunt maken. In Pongau bijvoorbeeld zijn er zelfs speciale wandelpaden die begaanbaar zijn met buggies, voor als je met de allerkleinsten op pad wilt. Wandelen in de bergen met kinderen is vooral heel erg leuk omdat er voor kleintjes heel veel te ontdekken valt. En zo leren ze ook nog iets over de natuur.
Goed om te weten is dat kinderen op een hoop plaatsen niet zelf omhoog hoeven lopen want veel gondels zijn ook in de zomer open. In de meeste dorpen in het SalzburgerLand kun je gratis van deze gondels gebruiken als je in het dorp verblijft. Eenmaal boven kun je een korte of langere rondwandeling maken en lekker genieten op het terras van een berghut.
1. Familiewandeling ‘Venedigerweg’ in de Wildkogel-Arena
De wandeling ‘Venedigerweg’ in de Wildkogel-Arena is perfect voor families en duurt ongeveer een uur. Langs de route door ‘het dal van de rode stenen’ zijn er namelijk allerlei leuke attracties voor kinderen te vinden. En kinderen kunnen een speciaal stempelboekje meenemen onderweg. Wanneer ze alle stempels hebben bemachtigd wacht een leuke verrassing. De 60 meter lange hangbrug is onderweg hét hoogtepunt van deze wandeling. Onderweg kom je langs allerlei gezellige berghutten dus de kans is groot dat je er langer over doet dan een uur.
De Wildkogel-Arena ligt in het Nationale Park Hohe Tauern, dat naast de Venedigerweg nog zoveel meer mooie wandelingen te bieden heeft: maar liefst 1.000 kilometer aan wandelroutes. Het gebied rondom de Wildkogel is het mooist, op 2.100 meter hoogte. Om het wandelen met kinderen nog makkelijker te maken, kun je hier trouwens draagzakken, buggy’s en bergschoenen gratis lenen op vertoon van je gastenkaart.