Vraag je jongeren Den Haag met Rotterdam, Utrecht of Amsterdam te vergelijken, dan krijg je vaak te horen dat je in Den Haag niet goed kunt stappen. Voor Amsterdam geldt natuurlijk dat er genoeg kroegen, dans- en feestcafés, maar ook nachtclubs aanwezig zijn. Rotterdam staat bekend om de vele discotheken en Utrecht heeft dankzij het zijn van een echte studentenstad, ook voldoende nachtvertier. Maar Den Haag lijkt daar volgens velen nogal achter te blijven. Is dat terecht?
Wij vinden van niet. Alleen pakt Den Haag het gewoon op een hele andere manier aan. Je hebt inderdaad niet in de zomer wekelijks een festival en de echte nachtclubs zijn in de minderheid. Maar Den Haag is dan ook niet de stad van nachtenlang housen, nee Den Haag borrelt! En borrelt veel ook. Op donderdagavond begint het geborrel en dat gaat op vrijdag en zaterdag nog lekker door. Dit zijn de plekken waar je dan moet zijn.
1. Plein en de Grote Markt
De bekendste plekken om te borrelen zijn natuurlijk Het Plein en de Grote Markt. Of je nu woont in Den Haag of niet, voor een biertje kun je hier altijd terecht. Over het algemeen is Het Plein dé plek voor de after work borrels. Zeker op donderdag staan hier veel ambtenaren aan een biertje, Gin tonic of wijn. De Grote Markt daarentegen is wat meer gericht op de creatievelingen van de stad. Heb je zin in speciaal bier, dan is de Grote Markt de betere keuze. Bij de Boterwaag kun je bijvoorbeeld op elk moment een kleine bierproeverij bestellen.
2. Borrelen bij bierbrouwerijen
Een van de gezelligste plekken om met mooi weer te gaan borrel is zeker weten bij de Kompaan. De Kompaan zit op de Binckhorst en ligt daarmee net buiten het centrum van Den Haag. Je moet er even heen fietsen, maar dat is deze plek echt meer dan waard. Kompaan is gelegen op een industrieterrein en ligt direct aan het water. Aan de grote picknicktafels geniet iedereen van bijzondere biertjes zoals ‘Levensgenieter’, ‘Wannabee’ en ‘Bondgenoot’. Zodra de avond valt, wordt de kade versierd met allerlei lichtjes en ook de enorme kranen van de BAM infra aan de overkant, worden in de avond uitgelicht. Geloof me; hier kun je borrelen zoals het bedoeld is. Zon, vrienden, muziek en kompaanbier in je hand!
Overigens is de Kompaan niet de enige bierbrouwerij in Den Haag. Ook het Eiberbier wordt in Den Haag gebrouwen en Prael (die uit Amsterdam) heeft ook een vestiging in Den Haag. Ook voor Prael geldt dat deze op een bijzondere plek aan het water ligt. Deze kijkt uit op de oude energiecentrale. Bierbrouwerij Prael is maatschappelijk ook nog eens heel goed bezig, want het biedt kansen aan personeel dat normaal afstand tot de arbeidsmarkt heeft.