Oh oh Den Haag, mooie stad achter de duinen. De enige échte Nederlandse stad waar het strand en stad verbonden zijn. Want ook al denken velen nog steeds dat Scheveningen een aparte woonplaats is, niets is minder waar! Scheveningen is één van de stadsdelen van Den Haag en met maximaal 10/15 minuten fietsen verruil je de stad voor de duinen en de zee. De stad is dan ook ideaal om een dag shoppen, lekker lunchen of een bezoek aan het Mauritshuis te combineren met de voetjes in het zand en een cocktail in je hand.
Dat het zo dicht bij elkaar ligt, kun je pas echt goed zien vanuit de lucht. Daarom is onze tip voor vandaag: zoek de hoogte eens op! Dan hebben we het niet over een helikoptervlucht of het bekijken van dronebeelden. Nee vandaag geven we je twee opties die Den Haag op een verrassende manier van bovenaf laten zien. Daarbij zijn deze twee opties niet alleen leuk om te zien, ze zijn ook nog eens heel fijn voor de innerlijke mens. Je kunt er namelijk genieten van een lunch, high-tea of diner.
1. High tea in het reuzenrad
De pier van Scheveningen is waarschijnlijk toch wel de bekendste pier die we in Nederland kennen. De originele pier werd ooit in 1901 geopend en in 1961 flink verbouwd. In 2013 ging hij tijdelijk dicht vanwege de brandveiligheid maar vanaf 2015 kun je weer over een stukje boven de zee wandelen. In de pier zitten kleine (surf)winkeltjes en foodtrucks en het is heel leuk om er op een stranddag of gewoon een zondagmiddag een keer overheen te wandelen. Helemaal aan het einde van de pier is het reuzenrad te vinden.
Leuk, maar een reuzenrad is natuurlijk helemaal niet per se zo bijzonder meer. Veel grote steden als London en Parijs hebben er (soms seizoenmatig) ook één. Het speciale aan dit reuzenrad in Den Haag is echter dat je in terwijl je rondjes maakt in de cabine, kunt dineren of van een high tea op grote hoogte kunt genieten. Én dat maakt het echt heel leuk. Daarbij is het uitzicht vanaf het reuzenrad gewoon heel tof. Aan de ene kant zie je enkel de ‘eindeloze zee’ en het strand, terwijl je aan de andere kant alle bekende Haagse gebouwen kunt spotten. Je ziet vanaf het reuzenrad de stad écht vanuit een andere hoek. Eigenlijk een soort Madurodam-effect, maar dan met de echte gebouwen. Dat maakt deze attractie leuk voor bezoekers aan de stad, maar misschien nog wel interessanter voor eigen Hagenezen en Hagenaars!
Glaasje champagne erbij
Het reuzenrad is in principe het hele jaar open. Je krijgt ruim de tijd om de high tea te beleven en je mag flink wat rondjes maken. Kies wel een dag uit dat het niet te druk is. Hoe minder mensen er in het reuzenrad willen, des te langer kan jij in je cabine blijven zitten. Staat er een lange rij, dan zal je eerder gevraagd worden om weer uit te stappen. Bij voorkeur kies je dus een dag waarop het weer helder is, zodat je ver kan kijken. Maar ook een dag waarop niet iedereen gaat uitwaaien op het strand!
Lekker en leuk detail: de high tea start met een glas champagne zodat je boven in de lucht nog even een romantisch momentje kunt beleven.