Testen op de skipiste
Het Franse skigebied Tignes is een van de meest sneeuwzekere en hooggelegen skigebieden van de Alpen. Door de hoge ligging waait het er flink en kan het ook behoorlijk koud zijn, zeker wanneer je richtig het hoogste punt va Tignes gaat. De perfecte omstandigheden dus om de I-Thermic uitgebreid te testen.
De conclusie is eigenlijk vrij simpel: wanneer je dit thermoshirt met verwarming één keer hebt geprobeerd dan wil je nooit meer anders. En je hoeft er absoluut geen echte koukleum voor te zijn om hier profijt van te hebben, want ik schaar mezelf absoluut niet onder de koukleumen. Je moet alleen af en toe je handschoenen uit doen om de app op je telefoon te bedienen, maar die momenten kun je bewaren voor in de skilift.
Wat zo prettig is, is dat je een constante temperatuur zult ervaren en dat is gewoon heel erg aangenaam. Tijdens een dag skiën ga je normaal gesproken van klappertanden in de stoeltjeslift op noordhellingen naar je de ritsen van je jas en pully weer open doen na een buckelpiste in de zon. Je bent op een skidag vaak non-stop bezig met het voor jezelf comfortabel maken. Maar met deze innovatie hoeft dat dus niet meer, dat doet je thermoshirt voor je.
I-Thermic opladen
De I-Thermic moet je natuurlijk wel opladen, maar zo’n batterij gaat moeiteloos een complete skidag mee. Zelfs wanneer je ‘m tijdens de lunch ook gewoon aan laat staan. ‘s Avonds in het hotel kun je de batterij in een handomdraai loskoppelen en weer even opladen, zodat je volgende morgen warm aan de start van een nieuwe skidag kunt verschijnen.
Het kan niet anders dan dat deze innovatie een heleboel mensen een nog plezierigere wintersport gaat geven. Overigens denk ik niet dat alleen wintersporters hier profijt zullen hebben van dit innovatieve shirt, maar ook bergbeklimmers of mensen die bergwandelingen maken in het hooggebergte. Het is echt niet alleen gemaakt voor wintersporters, maar voor iedereen die in koude omstandigheden wil bewegen.
En dan het prijskaartje: je begrijpt dat een dergelijke innovatie niet goedkoop is. Voor de I-Thermic van Odlo betaal je 299,95 euro. Er is een dames- en een herenvariant, beiden in de kleur zwart. Het is goed om te weten dat Odlo hoogwaardige onderkleding maakt en je hier dus vele wintersportvakanties mee kunt doen.