Doe het Baumwipfelpfad op de Grünberg
In de Alpen kom je ze steeds vaker tegen: boomtoppenpaden. Het zijn houten wandelpaden tussen de boomtoppen, vaak met voor de kinderen leuke spelletjes die ze onderweg kunnen doen. Ze zijn een aangename afwisseling om wandelen in de bergen leuker te maken voor eigenlijk iedereen, ongeacht je leeftijd.
Ook de Grünberg heeft zo’n Baumwipfelpfad. Zeg maar gerust een hele bijzondere, met een spectaculaire uitkijktoren aan het einde!
Het Baumwipfelpfad Salzkammergut op de Grünberg is in totaal 1.400 meter lang. Via houten vlonderpaden wandel je langzaam omhoog. Onderweg kom je leuke stops tegen waar kinderen op een speelse manier hun kennis over het leven in de bergen kunnen bijspijkeren.
Aan het einde van het wandelpad staat een uitkijktoren met indrukwekkende architectuur. Omdat alles van hout is, past de toren goed in het landschap. Aan de buitenkant ziet het eruit als een soort bijenkorf. Het houten wandelpad slingert geleidelijk omhoog. En goed om te weten: de uitkijktoren is ook rolstoeloegankelijk.
Het uitzicht bovenop is meer dan de moeite waard. Daar moet je ook echt even de tijd voor nemen. Je kijkt uit over de Traunsee, ziet Gmunden liggen en de rest van de omgeving is vooral heel groen.
Neem de glijbaan terug
Je zou terug kunnen lopen naar beneden, maar er is een veel leukere manier om dat te doen. Tegen betaling van 2 euro kun je net iets onder het hoogste punt een matje lenen om via de glijbaan naar beneden te gaan. Binnen een paar seconden sta je beneden, met een grote lach op je gezicht. Het enige nadeel is dat je weer het hele eind omhoog moet lopen als je nóg een keer wil (en ja, dat wil je).
▸ Tip: je moet wel een kaartje kopen voor de kabelbaan en het Baumwipfelpfad. Kijk voor tarieven van combinatietickets op de website van Grünberg.