Dag op zee
Diezelfde avond vaart het schip uit. De volgende dag zijn we de hele dag op zee. We zijn onderweg naar Khor al Fakkan, een onbekende kuststad. Om daar te komen moeten we meer dan 24 uur varen. Genoeg tijd dus om het schip te verkennen. Eerlijk is eerlijk, dit MSC schip is wel een beetje kitsch. De Musica lijkt vooral te zijn gericht op de wat oudere mensen. Alles glimt en blinkt, de liftdeuren zijn goud en overal hangen spiegels. Tijdens mijn wandeling op het schip kom ik langs een schreeuwerig theater met een glittertrap en een casino. Het is niet echt de smaak van de gemiddelde Nederlander.
Gelukkig zijn er genoeg manieren te verzinnen om onder al het gefonkel uit te komen. Op het schip is voor iedereen iets leuks te doen. Kinderen kunnen voetballen of midgetgolfen op het bovendek. Wie trek heeft in een borrel kan kiezen uit 16 verschillende bars. En al die cafés hebben een ander thema. Wil je liever actief bezig zijn? Dan kun je naar de sportschool aan de achterkant van het schip met prachtig uitzicht op zee. Op deze plek vergeet je helemaal dat je aan het sporten bent.
Ik heb zin om te relaxen en zoek het zwembad op. Geen moment heb ik het idee dat ik aan het reizen ben. Liggend op mijn ligbed in de zon voelt het helemaal als vakantie. Ik sluit mijn dag af met een heerlijke Balinese massage in de Spa. Want vanavond dineer ik met de kapitein en daar moet ik natuurlijk wel goed op voorbereid zijn!
Diner
Die avond eet ik in een van de twee hoofdrestaurants van Musica: Le Maxim’s. Een smaakvolle zaal met een warme sfeer. Het hele schip heeft een Italiaanse stijl en dat is ook terug te zien in dit interieur en op de dinerkaart, waar heerlijke pasta’s en risotto’s op staan. Ook de tafelheer, de kapitein, is Italiaans.
De kapitein vertelt dat het schip tien jaar geleden is gebouwd. Op 29 juni 2006 werd de Musica gedoopt. Dat gebeurde met een grote show in Venetië. Sindsdien vaart het de hele wereld over, met Panama-stad als thuishaven. Vooral gezinnen, veel Italianen en Zuid-Amerikanen, boeken een reis op het schip. En natuurlijk zijn er ook grote groepen ouderen die op deze manier iets van de wereld proberen te zien.
Als het diner erop zit barst in het theater het feest los. De muziek en het entertainmentteam zijn vooral gericht op de iets oudere reizigers. Gelukkig is er boven in het schip ook nog een discotheek te vinden waar een leuk feest is voor de jongere cruisegasten.