3. Met de trein van Kandy naar Nuwara Eliya
Zo’n 100 kilometer ten zuiden van Sigiriya ligt Kandy, voor boeddhisten is het de heiligste plek van Sri Lanka. Hier vind je namelijk de Temple of Sacred Tooth, met de tand van Boeddha. Een absolute must see: Sri Lankanen lopen zwijgend in groepjes over de binnenplaats en zijn gekomen om te bidden en hun spirituele leider om hulp te vragen. De tand zelf is echter niet te zien; deze zit verstopt in zeven doosjes. Ieder doosje is steeds weer iets kleiner.
Vanuit Kandy begint ook het hoogtepunt van deze Sri Lanka rondreis: met de trein naar Nuwara Eliya. Een reis over bruggen, langs theevelden en met een beetje geluk zie je onderweg al de Tamilvrouwen Ceylon theebladeren plukken. De treinreis van Kandy naar Nuwara Eliya duurt ongeveer vier uur en is geweldig om mee te maken. Je kunt overigens ook in Ella instappen en met de trein naar Kandy reizen; je zit dan wat langer in de trein en geniet dus nog meer van een van de mooiste treinreizen ter wereld.
Tip: pak zo vroeg mogelijk de trein, het is dan een stuk rustiger. Koop een kaartje voor de tweede of eerste klas, daarmee heb je een grotere kans op een zitplaats. Neem ook even een kijkje in de derde klas. Overvol, maar door muziek en soms dans wel erg gezellig!
Eenmaal uit de trein moet je natuurlijk ook een bezoek brengen aan een theeplantage, waar je de Tamilvrouwen aan het werk ziet. De groene theevelden zijn schitterend om te zien! Je kunt zien hoe ze de thee plukken en kunt natuurlijk ook een kopje Ceylonthee drinken.