Antwerpen is dé stad voor foodies en lekkerbekken. Een stad waar je naartoe gaat om vooral lekker te eten en drinken. Antwerpen staat synoniem voor gezelligheid, en dat gaat veel verder dan een terrasjes pakken. Heb je een dagje weg of weekendje Antwerpen gepland? Dan zijn dit dé plekken waar je wilt eten: de 10 leukste restaurants in Antwerpen op een rij.
▸ Tip: In het boek Bucketlist Stedentrips vind je ook heel vel leuke tips om te doen in Antwerpen!
1. The Jane
Hét bucketlist restaurant van Antwerpen is The Jane van chefkok Nick Bril. Oorspronkelijk opgezet door Sergio Herman (bekend van Oud Sluis in Zeeland). Een lunch of diner waar je uitgebreid de tijd voor moet nemen. De locatie is zeer bijzonder: The Jane is gevestigd in de kapel van een oud militair ziekenhuis. Er is geen vaste kaart, maar eten doe je hier volgens een tasting menu: “creatieve bereidingen die worden samengesteld tot een uitgebalanceerde totaalbeleving”. Smaaksensaties gegarandeerd! Wel op tijd reserveren: The Jane is zo geliefd dat er een wachtlijst kan zijn.
The Jane - Paradeplein 1
2. Fiskebar
Antwerpen Zuid barst van de leuke restaurants. Een van de leukste restaurant in Zuid is wijn- en visbistro Fiskebar. Een sfeervol visrestaurant met een uitstekende wijnkaart. Ingrediënten zijn vers, biologisch, lokaal en puur. En dat proef je terug. Ben je een echte visliefhebber dan is dit een van de leukste restaurants in Antwerpen om naartoe te gaan. In de zomermaanden is het terras van Fiskebar aan de Marnixplaats ook de perfecte plek om te zitten, lekker te eten en drinken en mensen te kijken. Mijn all-time-favourite restaurant in Antwerpen!
Fiskebar - Marnixplaats 11
3. Divin by Sepi
Divin by Sepi is een van de kleine restaurants van Zuid, tevens een zeer bijzondere plek. Het restaurant en de wijnbar worden gerund door de Iranese Sepideh. Op de kaart staan dan ook met name Oosterse smaaksensaties die gecombineerd worden met de Franse en Mediterrane keuken. Het leukste is om hier een aantal gerechtjes te bestellen en die samen te delen. De bijbehorende wijnbar is schitterend en de perfecte plek om te borrelen voordat je aan tafel gaat.
Divin by Sepi - Verschansingstraat 5
4. Roji
Gek op sushi? Dan is Roji dé place to be. Dit restaurant ligt midden in het centrum van Antwerpen op een drukke plek, al is het wellicht toch even zoeken naar de ingang (neem het trapje naar beneden). Roji is een Frans-Japans restaurant, maar wie gek is op sushi moet hier zeker vol voor het Japanse deel van de kaart gaan. Binnen is het donker en sfeervol, dat je bijna niet doorhebt dat er ook andere mensen binnen zijn. Na het eten kun je nog even bij de open haard natafelen.
Roji - Oude Koornmarkt 26
5. Fiera
Qua looks is dit het állermooiste restaurant van Antwerpen. Fiera is gevestigd in de oude Schippersbeurs en Handelsbeurs. Buiten op straat heb je nog geen enkel idee wat je binnen te wachten staat en het interieur gaat je overweldigen! Het is een waanzinnig mooie plek voor een bijzonder diner. Vanuit iedere tafel kun je de chef in de open keuken aan het werk zien. De keuze op de menukaart is niet heel ruim, maar alle gerechten zijn heel bijzonder en zeer zorgvuldig samengesteld. Een restaurant waar je echt de tijd voor moet nemen. Eerst een lekkere cocktail aan de bar en daarna uitgebreid dineren. Een avondje bij Fiera Antwerp ga je niet snel meer vergeten!
Fiera - Lange Nieuwstraat 14



6. RAS - Restaurant aan de Schelde
Een van de leukste plekken in Antwerpen om te eten is RAS, het restaurant aan de Schelde. Het zit op een bijzondere plek op het Zuiderterras en je kijkt uit op het water. RAS heeft een heel leuk terras waar je in de zomer zeker een keer een tafeltje moet reserveren.
Het eten is er top, van hoog niveau. Niet zozeer super duur, maar gewoon heel erg lekker. Op de kaart staan allerlei Belgische klassiekers. En met uitzicht op de Schelde en de ondergaande zon smaakt dat heel erg goed.
RAS Antwerpen - Ernest Van Dijckkaai 37
7. Nuoc Mam
Wie gek is op Vietnamees zit bij Nuoc Mam helemaal goed. Dit restaurant zit in Zuid en is vernoemd naar de lekkere pittige Vietnamese dipsaus. Het interieur van dit kleine, sfeervolle restaurant is Instagram-waardig en knus. Je eet er de lekkere gerechten uit de Vietnamese keuken, die meer te bieden heeft dan spring rolls. Je kunt er uitgebreid dineren, maar ook als je alleen snel 'een hapje wil eten' is dit een hele goede en lekkere keuze!
Nuoc Mam - Volkstraat 72G
8. Yam Thai
Voor de Thaise keuken moet je ook weer naar Antwerpen Zuid. Yam Thai is een van de beste en leukste Thaise restaurants van de stad. Het is een klein zaakje dat redelijk minimalistisch is ingericht, maar waar je Pad Thai proef zoals in Thailand. Geen restaurant waar je uitgebreid gaat eten, maar wel de perfecte plek wanneer je de hele middag in Zuid op het terras hebt gezeten.
Yam Thai - Volkstraat 76
9. Graanmarkt 13
Eet je vegetarisch? Dan is Graanmarkt 13 hét restaurant voor jou, dat ooit al eens werd uitgeroepen tot het beste vegetarische restaurant van Vlaanderen. Chef Seppe Nobels laat je zien wat je voor verrassend smaakvolle dingen kunt eten zonder vlees of vis. Ga je overigens uit eten met iemand die wél vlees of vis wil, dan is dat geen probleem want dat hebben ze ook, al ligt de focus op vegetarische gerechten. Wie gek is op serviezen, design en moet zeker ook even in hun winkel gaan kijken. Het adres van dit restaurant is vrij eenvoudig: net als de naam.
Graanmarkt 13 - Graanmarkt 13
10. Restaurant ’t Hofke
De Vlaaikensgang is een geheime, pittoreske doorgang in het oude centrum van Antwerpen, met schilderachtige huizen en binnenplaatsjes uit de middeleeuwen. In die doorgang zit een bijzonder romantisch en sfeervol restaurantje: ’t Hofke. Op de kaart staan traditionele Belgische gerechten. Probeer bij mooi weer een tafeltje voor ’s avonds te reserveren in de binnentuin, dat is het toppunt van romantiek en tevens de verborgen parel van de stad!
Restaurant ’t Hofke - Oude Koornmarkt 16





Meer culinaire tips voor Antwerpen
Antwerpen heeft naast deze 10 leukste restaurants nog meer te bieden op culinair gebied. Chocolade, koekjes, Belgisch bier, Vlaamse friet en leuke koffietentjes maken een dagje of weekend Antwerpen pas echt compleet!
▸ Dit zijn de vijf leukste hotels in Antwerpen
- Antwerpen is de stad van de chocolade; wellicht is de ‘chocoladehemel’ een betere omschrijving. Al in 1830 opende hier de eerste chocolaterieën. Chocolade maken is hier een ambacht dat met veel liefde wordt uitgevoerd. In de hele stad vind je chocoladewinkeltjes waarvan alleen al de etalages een kunstwerk zijn om naar te kijken.
- Chocolade is zelfs uitgeroepen tot officieel Belgisch smaakerfgoed. Sinds begin 2019 is in Antwerpen het grootste chocolademuseum ter wereld geopend: Chocolate Nation, waar je uiteraard je liefde voor Belgische chocolade kunt beantwoorden in de winkel.
- Antwerpse handjes - koekjes in de vorm van een hand - verwijzen naar de legende rondom het ontstaan van de stad. Het zijn klassieke boterkoekjes met amandelen. De lekkerste koop je bij een echte banketbakker.
- Belgen zijn gek op speciaalbier. Een Antwerps ‘bolleke’ is hét drankje van de stad, een glas bier van brouwerij de Koninck.
- De beste puntzak Vlaamse friet eet je op de Groenplaats bij Frituur Max.
- Ben je in Antwerpen en zoek je leuke tentjes voor een kopje koffie, thee of een taartje? Dan zijn dit de leukste plekken: Caffènation, Black & Yellow Coffee Bar, Mirlo’s en Coffeelabs.
- Ontbijten is heel leuk bij Hotel Pilar in Antwerpen Zuid. Om te lunchen is Local Café een aanrader in het centrum.
- Ieder jaar - in het voorjaar - vindt in Antwerpen een van de leukste culinaire festivals plaats waar je ooit bent geweest: Antwerpen Proeft. Evenementenlocatie de Waagnatie wordt omgetoverd tot een food-paradijs, waar toprestaurants binnen en buiten kleine gerechtjes serveren. Je kunt er workshops, proeverijen en zelfs culinaire wedstrijden volgen.

Marloes is editor in chief van Travelvalley. Auteur van Bucketlist Reizen en Bucketlist Stedentrips. Ze is gek op schrijven, reizen en hardlopen. Mail:...