Parijs is een grote stad, verdeeld in 20 arrondissementen. De mooiste en leukste plekken van Parijs liggen verspreid door de hele stad, zowel aan de linker- als aan de rechteroever. Het is dus onmogelijk om een hotel te boeken in Parijs dat overal dichtbij is. Gelukkig ligt er een uitstekend metronetwerk en ben je daarmee vrij snel van de ene naar de andere kant van de stad. Al is wandelen door Parijs een veel beter idee, want deze stad is zó mooi dat je er het liefste iedere seconde in de buitenlucht van wil genieten. Maar waar ga je slapen? Parijs heeft zoveel mooie, sfeervolle en luxe hotels. Welke hotels zijn ook goed betaalbaar? Of welke hotels zijn zó mooi dat je er misschien wel wat meer voor over hebt? Ik heb een mix gemaakt van bijzondere, fijne én betaalbare hotels. Deze hoteltips komen goed van plan als je een weekendje Parijs boekt.
Wat is de beste plek om te overnachten in Parijs?
Na een keer of twintig in Parijs te zijn geweest, weet ik inmiddels wel wat de beste plekken en de leukste wijken zijn om te overnachten. Door te kiezen voor de juiste wijken, ben je relatief dichtbij de meeste hotspots. En voor alle andere plekken neem je dan de metro, taxi of je huurt een elektrische step of fiets.
De beste plekken om een hotel te boeken zijn de arrondissementen 1, 2, 3 en 4. Deze zijn centraal gelegen aan de rechteroever van de Seine en een hoop bezienswaardigheden – zoals het Louvre, Hôtel-de-Ville, de Notre Dame en de Arc de Triomphe – liggen op loopafstand.
De populaire wijk Le Marais ligt in het 3e én 4e arrondissement. Het in een uitstekende keuze om hier een hotel te boeken. Dan ben je meteen al in de leukste wijk van de stad en kun je veel dingen te voet doen. Maar ook in de Marais heb je veel keuze. En er zijn nog meer leuke wijken, zoals de Bastille en Saint-Germain-des-Prés. De leukste hotels in Parijs heb ik voor je op een rij gezet!
▸ Tip: Kijk voor alle hotels in Parijs op Booking.com.
Neem de trein naar Parijs
De beste manier om er te komen is met de trein. Een treinkaartje naar Parijs is goed betaalbaar als je ver vooruit boekt. Hoe eerder je boekt, hoe goedkoper dat is. Plan dit weekendje weg dus ruim op tijd. De reistijd vanuit Amsterdam met de Eurostar (voorheen Thalys) is 3 uur en 18 minuten.
Boek online treinkaartjes via NS International.
En huur dan ook meteen online een fiets via Baja Bikes, dat is super handig én leuk om te doen!