Schaatsen op natuurijs is voor velen een lang gekoesterde droom die uitkomt. En eindelijk kan het weer in Nederland! Tenminste, op een aantal plaatsen, zeker nog niet overal.
Koning Winter zich de afgelopen dagen op veel plaatsen goed laten zien en door het hele land liggen er al een ijslagen van zo’n 5 centimeter – en hier en daar zelfs nog meer. Wat de ijsgroei echter tegenzit is de sneeuw die afgelopen week gevallen is. Sneeuw is prachtig, maar maakt ijs ook hobbelig en dat schaatst niet lekkker. En het zorgt ervoor dat ijs minder snel kan aangroeien, als een soort isolerende laag. Het beste ijs heb je dus op plaatsen waar het ijskoud is geweest en waar niet zoveel – of liever nog: geen – sneeuw is gevallen.
Maar er kan dus geschaatst worden en wij hebben de mooiste plekken met natuurijs in Nederland voor je verzameld.
Dooi ligt op de loer
Hoe koud het deze week ook geweest is, en hoe we ook genieten van het winterse weer, toch ligt de dooi alweer op de loer. En die komt sneller op dan verwacht. De kans is vrij groot dat het na het weekend overdag gaat dooien. Dat betekent dat voor veel ijsbanen en ijsclubs het dit weekend erop of eronder is.
Door corona houden veel ijsclubs hun banen alleen beschikbaar voor leden en werken ze met een reserveringssysteem. Dat betekent dat je als niet-lid van een ijsclub bent aangewezen op natuurijs op meren, vennen en sloten. Gelukkig zijn ook daar hele mooie plekken te vinden om te schaatsen op natuurijs.