Drie skiroutes: goud, zilver en brons
Heel gaaf is dat ze sinds afgelopen jaar in het gebied drie zeer uitdagende smokkelaarsroutes (Smuggler’s Run) hebben uitgezet. Tussen Ischgl (Oostenrijk) en Samnaun (Zwitserland) tref je een gouden, zilveren en bronzen smokkelaars route aan.
- Smokkelaarsroute goud: 59 km – 6.463 meter hoogteverschil
- Smokkelaarsroute zilver: 41,1 km – 4.745 meter hoogteverschil
- Smokkelaarsroute brons: 40,2 km – 4.261 meter hoogteverschil
De gouden smokkelaarsroute (van 59 km) is de langste skiroute ter wereld en samen met de zilveren route zeer uitdagend voor gevorderde wintersporters. De bronzen route neemt je mee over blauwe pistes en is dus veel makkelijker. Supergaaf is de zogenaamde dubbeldekker gondellift. Deze lift – welke je moet nemen tijdens je smokkelroute – verbindt de skigebieden Ischgl en Samnaun met elkaar. Deze dubbeldekker kan maar liefst 180 mensen tegelijk vervoeren.
Welke route je ook kiest, het uitzicht over de Zwitserse Alpen is fenomenaal en meer dan de moeite waard. Het maken van een dagtocht is natuurlijk altijd leuk maar deze tochten zijn gezien de historie toch wel echt heel bijzonder te noemen. Je skiet letterlijk over de grens. Het gebied heeft onlangs haar routeborden vernieuwd waardoor alles op de piste heel duidelijk staat aangeduid en je de weg zonder al te veel moeite goed kunt vinden.
Ben je in Ischgl dan zou ik zeker een van de drie smokkelaars routes gaan skiën!