2. Nationaal Park Teide
Het gebied waar Tenerife bekend om staat is de vulkaan El Teide. Maar ook net Nationale Park El Teide is prachtig om te verkennen. Er gaan een heleboel excursies naar de vulkaan toe, maar ik zou je aanraden om een auto te huren (zie hierboven) en zelf de berg op te rijden. De wegen zijn best goed, maar hoe hoger je komt, hoe steiler de wegen worden. Soms moet je in de eerste versnelling de berg op en rijd je langs de diepste afgronden. Heel gaaf!
Het voordeel van zelf een auto huren is dat je uit kunt stappen waar je maar wil en dat je ook nog andere gebieden van het eiland kunt verkennen. Ik vond het zelf heel leuk om door het Nationale Park te rijden. De uitzichten veranderen elke vijf minuten. Eerst is het heel groen met veel bomen, maar hoe hoger je komt, hoe meer het transformeert in een rotslandschap. Soms leek het wel alsof je op de maan beland was. Je kunt zelfs helemaal naar het hoogste topje van de berg. Er zijn mensen die de berg zelf gaan beklimmen (hiervoor moet je wel met een gids gaan), maar je kunt ook met een kabelbaan naar boven tot op 3550 meter hoogte. Let op: je hebt een speciale vergunning nodig om vanaf het 3550 meter punt naar de krater (3718m) te gaan, een permiso de acceso. Deze vergunning is gratis en kun je online aanvragen of bij het Ministerio del Medio Ambiente in Sante Cruz de Tenerife gaan halen.
Het is erg koud in de bergen, dus vergeet niet om een jas en lange broek mee te nemen. Toen wij er waren (begin april en eind juni), lag er nog sneeuw op de berg, dus het vroor nog! Ook waaide het hier hard. De zonkracht is er nogal fel, dus vergeet je zonnebrand niet!