Liefhebbers van de wintersport opgelet: van een wintersportvakantie naar het skigebied Hochkönig krijg je letterlijk volop energie. En helemaal wanneer je de culinaire Königstour op ski’s doet. Niet alleen fantastisch skiën in een van de mooiste skigebieden van de Alpen, maar tussendoor tijd maken voor onwijs lekkere en leuke culinaire stops. Een betere combinatie kan ik me niet voorstellen.
Zo leuk is skiën in Hochkönig
Hochkönig maakt onderdeel uit van Ski Amadé, een aaneenschakeling van vijf skigebieden. Het gebied Hochkönig is met 120 kilometer aan pistes niet heel groot, maar dat maakt niet uit. Hochkönig is uitgestrekt, kent brede, goed geprepareerde pistes en grenst aan drie typische (en romantische) skidorpen: Mühlback, Dienten en Maria Alm. Het gebied werd vernoemd naar de gelijknamige berg Hochkönig (2.941 meter).
Alle drie de dorpen zijn verbonden aan het skigebied Hochkönig waar je opvallend veel langs de bomen kunt skiën. Zeker wanneer er verse sneeuw is gevallen en alles om je heen wit is – inclusief de bomen – levert dit fantastische beelden op!
Dienten ligt het meest centraal en vanuit het dorp kun je direct de lift nemen. Wat dat betreft is dit de makkelijkste uitvalsbasis om het skigebied van Hochkönig te verkennen. En wat is er nu mooier om een tocht langs deze drie prachtige dorpjes te maken? Precies, dat vonden ze bij Ski Amadé ook en hebben hier dan ook de Königstour voor uitgezet.