Het jubileumseizoen van Wie is de Mol speelt zich af in Italië. In Toscane om precies te zijn, waarbij zelfs ook de Toscaanse eilanden (Elba) worden aangedaan. En zoals je van de makers van het programma gewend bent komen ze ook nu weer op plekken waar je mond van open valt. Plekken die je misschien nog helemaal niet kende en waar je nu misschien wel zelf een keer naartoe wil. Al die prachtige plekken uit de 20e editie Wie is de Mol in Toscane, Italië zetten wij voor je op een rij.
Het leuke aan dit seizoen in Toscane is dat het een hele toegankelijke bestemming is. Italië is niet heel ver weg en al deze plekken zijn heel goed te bereiken. Je kunt dus in de voetsporen van de kandidaten van Wie is de Mol 2020 treden en dezelfde route door Toscane afleggen. Het voorjaar en de zomer zijn daarvoor het beste seizoen, want – zoals je op tv kunt zien – kan het najaar zomaar heel nat zijn.
▸ Tip: lees ook deze ultieme roadtrip langs de 10 mooiste plekken in Toscane!
1. Val d’Orcia, de parel van Toscane
Eén van de mooiste plekken in Italië zie je in de eerste afleveringen van seizoen 2020: Val d’Orcia. Een adembenemende vallei in Toscane, zo’n 60 kilometer ten zuiden van de stad Siena. Een glooiend, heuvelachtig gebied met dromerige dorpjes, oude kastelen en wijngaarden. Het is er groen en romantisch. De schoonheid van deze plek leverde Val d’Orcia ook al een plekje op de werelderfgoedlijst van Unesco op. Het is vooral een bijzondere plek om doorheen te rijden. Smalle wegen kronkelen door het landschap. In de herfst is het misschien wel het mooist om hier doorheen te rijden.
In Val d’Orcia liggen verschillende dorpen. In Wie is de Mol zie je onder andere Monticchiello, San Quirico d’Orcia en Montalcino voorbij komen. De brug waarop het ‘vragenvuur’ plaatsvindt is Ponte Peruzzi, iets ten zuiden van San Quirico d’Orcia.
▸ Het beroemde slingerweggetje door Val ‘Orcia met cipressen aan weerszijden is de weg naar Radicofani vanuit La Foce.