1. Een dag skiën in Grandvalira
Grandvalira is veruit het grootste skigebied van Andorra met 210 kilometer pistes. In feite bestaat dit skigebied uit verschillende deelgebieden die de afgelopen jaren met elkaar verbonden zijn. Je kunt overal op de kaart naartoe skiën zonder gebruik te hoeven maken van de skibus.
Het hoogste punt in Grandvalira ligt op 2.640 meter.
De reden dat de sneeuwzekerheid hier zo goed is, is tweeledig: door de bijzondere ligging valt er hier ieder seizoen heel veel sneeuw. En mocht het nodig zijn dan is het complete skigebied met sneeuwkanonnen te voorzien van extra poeder.
Tips voor een dag skiën in Grandvalira
In de skigebieden van Andorra vind je over het algemeen veel beginners. Daardoor zijn de blauwe pistes in trek, terwijl de rode en zwarte er verlaten bij liggen. Zelfs in de middag kun je hier soms nog verse sporen trekken in het witte corduroy. Neem dus vooral rood en zwart en je hebt het gevoel dat je dit gebied helemaal voor jou alleen hebt.
Wij hebben vooral de pistes rondom El Tarter verkend, op de pistekaart het rechter gedeelte. Het is het hoogst gelegen deel van Grandvalira. De pistes zijn met name blauw en rood. Bijna alle pistes liggen net onder de boomgrens en dat ziet er – zeker met een laagje verse sneeuw – altijd super mooi uit.
Om te lunchen moet je tussen de middag bij Restaurant L’Arrosseria Pi de Migdia Grandvalira zijn. Dit restaurant ligt op de centrale plek van El Tarter in Grandvalira waar ook het kinderland en de skischool te vinden zijn. De naam zegt het eigenlijk ook al, het is een zogenaamde Arrosseria, een restaurant gespecialiseerd in rijstgerechten. Lunchen doe je hier met paella-achtige pannen op tafel met gevogelte of vis. Uiteraard met brood vooraf, toetjes na, op je gemak nog een kopje thee drinken. Zorg dus dat je op tijd op de piste staat, een lange ochtend meters maakt en uitgebreid de tijd neemt voor de lunch. Die is té goed en leuk om haast te hebben.
- Neem de lift naar de top van Tosa de la LLosada en daal af via de piste Esquirol, helemaal naar het dal. Het is een van de langste pistes in Grandvalira en zeker ook de mooiste!
- Blijf op Tosa de la LLosada zeker even hangen en kijk uit over een waanzinnig mooi berggebied.
- Sta vroeg op: Grandvalira is hét skigebied van Andorra en dus is het ’s morgens druk bij de liften in het dal.