Sri Lanka mag misschien een klein eiland zijn (ongeveer even groot als Nederland en België samen), de hoeveelheid wildlife is overweldigend. Door het hele land vind je nationale parken. Elk uniek, allemaal indrukwekkend. In Sri Lanka kom je grote hordes olifanten, schuwe luipaarden, buffels, apen en verschillende vogelsoorten tegen. In de oceaan vind je dolfijnen, vissen in alle kleuren van de regenboog en soms zelfs reusachtige walvissen.
Uda Walawe National Park
Uda Walawe National Park ligt in het zuiden van Sri Lanka en mag je absoluut niet overslaan tijdens je reis. Het park ligt aan het Udawalawe reservoir en de Walawe rivier en is ongeveer 31.000 hectare groot. Het landschap bestaat uit grasland, lage struiken en bomen wat het een perfecte plek maakt om wildlife te spotten.
Onze wekker gaat om half 5 en nog wat slaperig lopen we naar de receptie toe. We verblijven in een cabana in de jungle van Sri Lanka, een paar kilometer van het park vandaan. Als we aankomen bij de receptie staat er een vrolijke gids met ontbijtpakketjes op ons te wachten. Nog in het donker vetrekken we en bij het binnen rijden van het park gaat de zon op. Het is muisstil en ongelofelijk mooi. Lang om van de rust te genieten hebben we niet, want uit het bos verschijnt een olifantenfamilie. Nieuwsgierig en voorzichtig kijken ze ons aan, maar als de motor van de jeep uitgaat lopen ze vlak voor ons langs de weg over naar de overkant. Een paar olifanten blijven in de struiken staan en houden ons goed in de gaten. Pas na bijna een kwartier verdwijnen ook zij het bos in. Tijdens onze safari spotten we wel meer dan honderd wilde dieren.