De Captain Cook Highway is niet zo super lang, maar het is wel echt een genot om te rijden. Het kan hier in deze regio echter vaak regenen en dus kun je een beetje pech hebben met het weer. Van mei tot november is het hier de ‘droge periode’, maar ook dan valt er nog regelmatig wat regen. En eigenlijk maakt dat helemaal niet uit, zeker niet wanneer je helemaal doorrijdt naar het regenwoud van Daintree. Want een regenwoud met een beetje regen is precies zoals het hoort te zijn!
Op sommige stukken rijd je door een groene boog, met om je heen alleen maar tropische planten, en dat zijn de mooiste stukken van deze weg. Maak je een roadtrip aan de oostkust van Australië, sla deze weg dan zeker niet over. De afstanden hier zijn gigantisch en het uitzicht is lang niet altijd even indrukwekkend, maar dat is het op dit stuk zeker te weten!
Perfecte stop: Palm Cove
Wil je ergens slapen aan de Captain Cook Highway, kies dan voor Palm Cove, een regelrecht palmbomenparadijs aan de kust. Palm Cove is een super knus dorpje met een schitterende boulevard die recht aan het water ligt, iets wat de meeste dorpjes aan de oostkust niet hebben. Je vindt er hele goede en leuke restaurants, bars en hotels, die je allemaal later uitkijken over het palmboomrijke strand en de zee. Beter gaat het niet worden!