Cairns is de hoofdstad van Queensland. Een stad die je niet mag missen aan de oostkust van Australië. Dat heeft alles te maken met de uitstekende ligging van Cairns. Het Great Barrier Reef, tropische regenwouden en lieflijke kustplaatsjes zijn hier allemaal vlakbij. En vanuit Cairns kun je ook nog eens beginnen aan een van de mooiste wegen van Australië!
De Australische oostkust maar weinig echt grote steden. Na Sydney en Brisbane is Cairns de eerste grote stad. Het is een gemoedelijke stad, maar dat kan ook niet anders als je zoveel bijzondere dingen vlakbij hebt. Echt groot is Cairns ook weer niet, zeker het centrum aan het strand niet. En daardoor is het een hele prettige stad om te verblijven.
Wat te doen in Cairns?
In de stad Cairns zelf is niet zo heel veel te doen, je komt hier als uitvalsbasis voor de dingen om de stad heen. Maar dat wil niet zeggen dat het er niet gezellig is. Integendeel! Cairns heeft een fantastische boulevard om te wandelen of hardlopen. Eigenlijk overal waar je kijkt zie je sportende mensen; van skaters en hardlopers tot zwemmers. ’s Avonds is deze boulevard ook heerlijk om gewoon lekker te zitten, een boek te lezen of te picknicken.
Aan het begin van de boulevard ligt een heel fijn zwembad, dat eigenlijk pal aan de zee grenst. Zwemmen in de zee is in Cairns echter geen goed plan; er wordt gewaarschuwd voor krokodillen. Het zwembad – de Cairns Esplanade Lagoon – is daarom de beste oplossing: enook nog eens gratis toegankelijk. Sterker nog, je springt er vanuit de boulevard zo in, er staat niet eens een hek omheen. En de naam Cairns Esplanade Lagoon zegt het ook al: het zwembad is gebouwd als een soort lagune en ziet er prachtig uit. Als je erin ligt lijkt het net een infinity pool. Om het zwembad heen ligt een mooi park waar in de weekenden een kleine markt te vinden is. Wat je in de avond ook niet mag missen is de Cairns Night Markets, een overdekt winkelcentrum met kleine stalletjes. Daar verkopen ze vooral souvenirs, maar er zitten ook een paar echt leuke winkeltjes met handgemaakte spullen tussen. Leuk om even overheen te wandelen.
Mocht je tijdens je reis door Australië overigens nog iets nodig hebben (kleding bijvoorbeeld) dan is Cairns een goede plek om dat te kopen. In de stad ligt een groot winkelcentrum. Zoek je een leuke plek om ’s avonds te gaan eten, dan zijn eigenlijk alle tentjes aan de waterkant gezellig om te zitten.
- Ga hardlopen over de boulevard van Cairns, of ga er lekker zitten met een goed boek (of om mensen te kijken)
- Neem een duik in de Cairns Esplanade Lagoon
- Duik ’s avonds even de Cairns Night Markets in, op zoek naar leuke, handgemaakte spulletjes
- Zoek ’s avonds een plekje aan de Esplanade om lekker te eten en drinken