Dat de Kanaaleilanden in het Kanaal voor de Franse kust liggen, weten de meeste mensen wel. Maar meestal stopt daar de kennis. Dat het tevens een belastingparadijs is weet alleen een zeer select gezelschap. Maar verder, geen idee eigenlijk. Ik was heel benieuwd naar deze eilandengroep. Gelukkig werk ik op een reisbureau en komen er weleens studiereizen voorbij waar ik aan deel mag nemen. Dit keer had ik de luxe om te kiezen tussen twee bestemmingen: Mexico of de Kanaaleilanden. Die keuze was niet moeilijk: de Kanaaleilanden natuurlijk!
Zijn de Kanaaleilanden nu Engels of Frans?
De eilanden liggen in het Kanaal tussen Frankrijk en Engeland, je kan zelfs met de ferry vanaf St. Malo in Bretagne in 1,5 uur overvaren. Of in vijf kwartier aanvliegen en dat gingen wij doen. De eilanden Jersey, Guernsey en Sark staan op het programma. Bij aankomst in Jersey is het even verwarrend: ze rijden er links, maar spreken Frans en Engels, de meeste hotels zijn typisch Engels, maar het eten is gelukkig weer erg Frans georiënteerd.
Jersey: de grootste
Jersey is het grootste en zuidelijkste gelegen Kanaaleiland van 118 km2. De warme golfstroom zorgt ervoor dat de vegetatie subtropisch is en er veel bloemen groeien. Het heeft slechts 103.000 inwoners en de meesten wonen in de hoofdstad St. Helier. Dit betekent veel rust en ruimte op de rest van het eiland. Er zijn hoofdwegen, dit zijn de wegen die bij ons al de b-wegen worden genoemd en daar tussen allemaal kleine weggetjes, duidelijk aangeduid met bordjes: start Green Lane en End Green Lane. Hier hebben de fietsers en voetgangers voorrang en mag je niet sneller dan 24 kilometer per uur rijden. Dit ga je waarschijnlijk niet eens halen omdat je zelf ook constant aan het rondkijken bent, over de beboste heuvels, langs verscholen cottages en veel groen en schitterende vergezichten. Zie je het niet zitten om zelf te rijden dan is het openbaar vervoer perfect geregeld, op een heerlijke ongedwongen manier. Je rijdt een eind mee tot buiten de stad en als je het wandelen weer zat bent zoek je op de hoofdweg de tekst busstop op het asfalt en blijft daar geduldig staan tot de bus langskomt. Trouwens met kinderen is het Durell Wildlife Camp echt een glamping aanrader!
Wij bekeken vooral hotels maar bezochten ook de schitterende Devil’s Hole, zeer indrukwekkende grotten aan de noordkust.We hebben de zon helaas niet in de zee zien zakken bij Corbière Point bij de vuurtoren, maar dat schijnt zeer spectaculair te zijn en een absolute must zijn de Jersey War tunnels, een ondergronds ziekenhuis uit de tweede wereldoorlog wat nu een interessant museum is.
Tip: bij de parkeerplaats is een uitstekende Inn voor een heerlijke lunch.