Ieder jaar gaan zo’n miljoen Nederlanders op wintersport. Oostenrijk is by far het populairste land, gevolgd door Frankrijk. Het is een echte gezinsvakantie, die er met de paplepel wordt ingegoten. Ongeveer éénderde van de Nederlandse wintersporters neemt namelijk de kinderen al mee op wintersport als ze jonger zijn dan drie jaar. Meer dan de helft neemt kinderen mee vanaf vier jaar. Het blijkt uit het wintersportonderzoek van Belvilla.nl, online verhuurder van vakantiehuizen. Maar het meest opvallende resultaat – of misschien ook juist niet – is dat vrouwen het voor het zeggen hebben als het gaat om het bepalen van de wintersportbestemming.
Wintersportbestemming bepalen
Veel gezinnen kiezen ieder jaar voor dezelfde bestemming, dat is lekker makkelijk, bespaart een hoop research tijd en een pistekaart is na een paar jaar niet meer nodig. Maar er zijn natuurlijk ook een hoop gezinnen of groepen vrienden die wel eens een ander skigebied willen verkennen en dan moet de online zoektocht naar de ideale accommodatie gestart worden. Vrouwen doen daarin het meeste voorwerk, zo blijkt uit het onderzoek. Opvallend is dat mannen denken het voorwerk samen te doen, maar vrouwen geven aan dat zij dit voornamelijk alleen doen. Een verschil in beleving dus.
Er is natuurlijk wel een deel van de wintersportvakantie wanneer de man het wél voor het zeggen heeft, en dat is tijdens de reis. Over het algemeen zijn het de mannen die rijden; slechts 1,5 procent van de vrouwen neemt de volledige reis voor haar rekening. Natuurlijk wordt er ook weleens afgewisseld, maar de mannen maken meer meters.
De meeste wintersporters gaan alleen met het eigen gezin op vakantie, of met een bevriend gezin. De meeste ouders verwachten overigens dat hun kinderen ook na hun 18e verjaardag nog lekker met hun ouders mee op vakantie gaan.
Accommodatie mét WiFi
Er wordt natuurlijk wel waarde gehecht aan de accommodatie en daarbij is de verhouding tussen prijs en kwaliteit het meest belangrijk. Als nummer twee wordt WiFi genoemd, wat zelfs belangrijker blijkt te zijn dan de ligging van het vakantiehuis.