Los Angeles, de stad die net zo vaak wordt afgekort als LA, ligt in Californië aan de westkust van de Verenigde Staten. Het is na New York de grootste stad van de VS. En daar hoort wel wat uitleg bij, want in Los Angeles zelf wonen zo’n 4 miljoen mensen. In de ‘greater Los Angeles area’ wonen echter 18 miljoen mensen. Los Angeles is een bijzondere stad en letterlijk opgebouwd uit een heleboel ‘stadjes’. Dat merk je goed als je er bent want er is letterlijk geen centrum. Toch is er heel veel te doen in Los Angeles. Zo zie je er ook niet heel veel wolkenkrabbers – buiten die van de film ‘Die Hard’ natuurlijk – en wie op zoek gaat naar een metro of stadsbus gaat deze ook niet vinden.
Mijn hotel, het Beverly Wilshire Hotel (Four Seasons), staat in Beverly Hills, het deel van Los Angeles waar al die beroemde sterren wonen. Iedereen die de film Pretty Woman heeft gezien zal het herkennen, het is inderdaad het hotel waar Richard Gere en Julia Roberts in de film terecht komen.
Beverly Hills is echter geen wijk maar wel degelijk een stad. Je gaat alleen er weinig van merken als je bijvoorbeeld vanaf Hollywood Boulevard komt. Dat is typisch voor Los Angeles; alles ligt hier tegen elkaar aan. Hierdoor zijn de meningen wat verdeeld in hoeverre Los Angeles een leuke stad is, want vergelijk je LA met New York of San Francisco, dan krijg je hier een ander gevoel. Los Angeles is vooral beroemd vanwege Hollywood, het centrum van de westerse film- en televisie-industrie maar ook van de stranden en de sterren.
Dé entertainment hoofdstad van Amerika
Misschien is Los Angeles wel de hoofdstad van de wereld van het entertainment maar ook dat ga je niet echt merken ondanks de aanwezigheid van al die bekende filmstudio’s. Wat dat betreft straalt een stad als Las Vegas veel meer die sfeer uit. Toch heeft de stad heel veel leuke en mooie locaties. Wie naar LA gaat moet zeker ook Beverly Hills, Venice Beach en Santa Monica gaan bezoeken.
Eigenlijk hoort in dit rijtje ook Malibu te staan, maar de heftige bosbranden in de staat Californië hebben ervoor gezorgd dat een groot deel van deze prachtige plek volledig is verwoest. En hoewel ze in de VS goed zijn in het herbouwen van steden gaat dit nog wel jaren duren. Inmiddels krijgt de stad er nog een ‘attractie’ bij. LA is ook de plek waar Elon Musk (Tesla) het eerste ondergrondse transportsysteem ter wereld heeft aangelegd. Dit omdat het verkeer in de stad vaak genoeg helemaal vast staat. Wie naar LA afreist raden we eigenlijk aan dit niet zonder een plan te doen want anders kun je er letterlijk verdwalen.
Doen in Los Angeles
 Ik nemen je in dit artikel mee naar Beverly Hills, winkelen op Rodeo Drive en natuurlijk wandelen over Hollywood Boulevard. Er is zoveel te doen in Los Angeles. De beste tips om te doen en zien in LA vind je in dit artikel. Enjoy!
- Vliegtijd van Amsterdam naar Los Angeles is 11,5 uur 
- Het tijdsverschil tussen Nederland en Los Angeles is 9 uur 
- Niet vergeten: neem een wereldstekker mee, die ga je nodig hebben want onze opladers passen niet in Amerikaanse stopcontacten